TR EN

Uygulamalar ve Hizmet Verdiğimiz Projelerden Bazıları

TÜRKİYE
Otoparklar
Cihaz çıkış hızı 12 ile 20 arasında olmalı ve emişler egzozun yoğun olduğu kısımlarda tabandan, diğer yerlerde tavandan yapılmalıdır.

Yemek Fabrikaları
Cihaz çıkış hızı 12 ile 18 arası tutulmalıdır. Aspiratör seyrek kanat seçilmeli ve motor kabir dışına konulmalıdır. Emniyet açısından kanal üzeri kaya yünü kullanılmalıdır. Kanalarda 2 metrede bir kontrol kapağı ve belirli bölgelerde drenaj konulmalıdır.

Restaurant ve Pastaneler
Bu tür yerlerde giriş kapısına mutlaka hava perdesi konulmalıdır. Üflemeler cam kenarlarından slot üfleme yapılmalıdır. İnsan sayısı iyi hesaplanmalı, kanal çıkış hızı 4 ila 6 arasında alınmalıdır. Davlumbaz emişleri iyi yapılmalıdır.

Ofis ve Oteller
Bu tür yerlerde konfor açısından cihaz ilk çıkış hızı 6 ile 8 arası olmalıdır. Üflemelerde cam kenarlarından yapılmalıdır. Görüntü ve perde görevi görmesi nedeni ile slot olmasında fayda vardır. Kanallı tip klima cihazlarının performansı açısından emiş ağızları serbest bırakılmalıdır. Kişi sayası göz önünde bulundurulmalıdır.

Hastaneler
Teknik kısım ofisler gibi düşünülebilir, ancak hastanelerde hijyenik ortam önemli olduğu için özellikle ameliyathanelerdeki menfez kanal ve klima santralleri imalatları paslanmaz çelik saçtan imal edilmelidir. Ameliyathanelerde hepafiltre kullanılmalıdır.

Fabrikalar
Bu tür yerlerde toz tanecikleri 5 ile 8 mikron arası hesaplanmalıdır. Dolayısı ile aspiratör basıncının 250 ile 350 mm/s arasında olmalıdır. Kanaldaki hava hızı 25 ile 35 mm/s olmalıdır. Kanallar yuvarlak seçilmelidir. Kanal içersinde sürtünmeyi etkileyecek hiçbir metal olmamalıdır. (vida, cıvata, vs.) Filtreler bu tespitlere uygun seçilmelidir. Aspiratör kesinlikle seyrek kanatlı ve tek emişli olmalıdır.

Marangoz ve Kalıphaneler
Cihaz çıkış hızı 15 ile 21 arasında olmalıdır. (kanal içi toz tutmaması açısından) cihaz seyrek kanatlı ve motor kabin dışında olmalıdır.

Olimpik Havuzlar
Kapalı yüzme havuzları, kurutma prosesleri ve nem alma ihtiyacı duyulan özel yerlerin rutubetin alınması ve istenilen seviyeye getirilerek iklimlendirilmesi için geliştirilmiş özel klima santralleridir. Aspiratör, vantilatör, ısı geri kazanım bataryası, direkt expansion, soğutucu batarya, sıcak sulu son ısıtıcı batarya ve elektrikli rezistans bölümlerinden oluşmaktadır.

Nem alma ve soğutma çevriminin kademeli olarak sağlanması için hermetik scroll kompresörler kullanılmıştır. Cihaz; nem alma çevrimi için özel olarak tasarlanmış bir elektronik kontrol sistemine bağlıdır. Bu kontrol sistemi sayesinde yaz, kış gece kış gündüz seçenekleri ile havuz mahali otomatik olarak istenilen şartlara getirilmektedir. Sistem taze hava alacak ve egzsot yapacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz paket bir ünite olarak elektrik kumanda panosu üzerinde olarak teslim edilmektedir.
AZERBAYCAN
HAYDAR ALİYEV DIŞ HATLAR TERMİNALİ
İş: İmalat - Montaj
Tarih: 2013
Ana Firma: MNG Holding

SHAHDAG OTEL VE VİLLA PROJESİ
İş: İmalat - Montaj
Tarih: 2013
Ana Firma: AR-MA Elektropanc

CRYSTAL HALL
İş: İmalat - Montaj
Tarih: 2012
Ana Firma: Tokar

FLAME TOWERS
İş: İmalat - Montaj
Tarih: 2011
Ana Firma: Tokar

BP OFİS BİNASI
İş: İmalat - Montaj
Tarih: 2012
Ana Firma: Anel Mekanik

ABSHERON OTEL
İş: İmalat - Monta
Tarih: 2012
Ana Firma: Erdemler Mekanik